Değerli Üniversiteliler,
  • Yükseköğretim kurumlarında Önlisans ve lisans düzeyindeki programlar arasında geçiş, çift anadal, yan dal ile kurumlar arası kredi transferi yapılması esaslarına ilişkin yönetmelik (Üniversiteler Arası Yatay Geçiş Yönetmeliği);
  • Hangi üniversitenin, hangi bölümden ne kadar yurtiçi ve yurtdışı yatay geçiş kontejanı ayırdığını;
    Aşağıdaki kontenjanlar sadece 2 yıllık önlisans programları içindir.
  • Üniversitelerin yatay geçiş başvuru, değerlendirme, kesin kayıt ve yedek kayıt tarihlerini içeren takvimi aşağıdaki seçeneklerden elde edebilirsiniz.
  •  Üniversitelerin lisans programlarına ki bahar dönemi yatay geçiş kontenjanlarını her üniversite kendi duyuracaktır. Üniversitelerin bahar dönemi lisans kontenjan sayılarını üniversitelerin internet sayfalarından takip edebilirsiniz.
Yatay Geçiş Yönetmeliği

Bölüme Göre Yatay Geçiş Kontenjanları

Üniversitelere Göre Yatay Geçiş Takvimi

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.