YÖK ORTAÖĞRETİM ALAN ÖĞRETMENLİĞİ PROGRAMLARI HAKKINDA

 

YÖK Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Hakkındaki duyurusu, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği ile ilgili yeni karar, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği duyurusu, 18.04.2014 tarihli Ortaöğretim Alan Öğretmenliği YÖK Duyurusu...

 

Yükseköğretim Kurulu(YÖK) 18 Mart 2014 tarihli yaptığı duyuruda "Ortaöğretim Alan Öğretmenliği" programına, ilgili eğitim fakültelerine önümüzdeki yıl da öğrenci alımına devam edilecektir. Buradaki amaç öğretmen yetiştirmede rekabet ve niteliği arttırmaktır. YÖK ayrıca önümüzdeki yıldan (2014-2015 eğitim ve öğretim yılı) itibaren de 5 yıllık olan alan öğretmenliği bölümlerinin öğrenim süresinin 4 yıla düşürüleceğini belirtti.

Öğretmen adaylarını yetiştiren "Eğitim Bilimleri Enstitüleri" bünyesine de tezsiz yüksek lisans programları da yer almaya başlamasına karar verildi.

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk