23 Mart 2014 YGS (üniversite sınavı) Günü Hangi Nüfus Müdürlükleri Açık? 2014 YGS sınavı günü açık olan il-ilçe nüfus müdürlükleri. 2014 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS):Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri.

ÖSYM'nin 19 Mart 2014 tarihli duyurusunda; 23 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan 2014 YGS sınavında nüfus cüzdanı olmayan, kimliğinde fotoğrafı olmayani, fotoğrafı tanınmayacak halde eski olan, TC Kimlik numarası olmayan, soğuk damgası olmayan adaylar sınava alınamayacaklardır.

Adayların bu mağduriyetlerinin giderilebilmesi için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, önceden belirlenen İl/İlçe Müfus Müdürlükleri 2014 YGS sınavı günü 07:00 - 10:15 saatleri arasında açık tutulacaktır. Bu sebeple Nüfus Müdürlüklerine başvuran adaylar, nüfus müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.trİnternet adresinde yer alan 2014-ÖSYS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir.

MERNİS veri tabanındaki kişi kaydı ve ÖSYS Aday İşlemleri Sistemindeki başvuru bilgilerinin uyuştuğunu görülmesi ve personelin sorularına doğru cevaplar vermesi durumunda sınava girmek isteyen adaya kurallara uygun nüfus cüzdanı sağlanacaktır.

ADAYLARIN DİKKATİNE! İşlemlerin daha hızlı yapılabilmesi adına, böyle bir durumla karşılaşma ihtimali olan adayların yanlarında mutlaka 2014 YGS SINAVA GİRİŞ BELGESİ ve yanlarında 2 adet fotoğraf almaları gerekmektedir...

2014 YGS SINAVI GÜNÜ AÇIK OLACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk