2015 YGS Başvurularında Sınav/Sınavsız Geçiş Ücretlerinin Yatırılması

Başvuruların Tamamlanması

 

2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Başvuru İşleminin Yapılması. 2015 YGS Sınav/Sınavsız Geçiş Ücretinin Ödenerek Başvuruların Tamamlanması. 2015-ÖSYS'ye Başvuru Yapmak İsteyen, 2015-ÖSYS Başvuru İşlemini Yapan Adayların Dikkatine. Sınav ücretlerinin yatırılarak başvurunun tamamlanması. Sınavsız geçiş için ücretlerinin yatırılarak başvurunun tamamlanması.

 

ÖSYM'nin 12.01.2015 tarihli, "2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS): Başvuru İşleminin Yapılması ve Sınav/Sınavsız Geçiş Ücretinin Ödenerek Başvuruların Tamamlanması" duyurusunda aşağıdaki noktalara dikkat çekmiştir:

5 Ocak 2015 tarihinde başlayan 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri, 19 Ocak 2015 tarihinde sona erecektir.

Bugün saat 15.00 itibarıyla; 2015-YGS’ye girmek için 995.405 aday; sadece sınavsız geçiş için 22.467 aday olmak üzere toplam 1.017.872 aday, 2015-ÖSYS’ye başvuru işlemini yapmıştır.

2015-ÖSYS’ye başvuru işlemini yapan 1.017.872 adaydan 421.442 aday, sınav/sınavsız geçiş ücretini yatırarak başvurularını tamamlamışlardır. 2015-ÖSYS’ye başvuru işlemini yapan ancak, sınav/sınavsız geçiş ücretini yatırmadığı için başvurusu henüz tamamlanmayan adayların, 19 Ocak 2015 tarihi mesai saati bitimine kadar sınav/sınavsız geçiş ücretini yatırarak başvurularını tamamlamaları ve ÖSYM’nin İnternet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sisteminden aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinmeleri önemle hatırlatılır.

2015-ÖSYS’ye başvuru işlemini yaptığı halde sınav/sınavsız geçiş ücretini yatırmadığı için başvurusu tamamlanmayan adayların, süresi içinde sınav/sınavsız geçiş ücretini yatırarak başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Süresi içinde sınav/sınavsız geçiş ücretiniyatırmayan adaylar sınava alınmayacak, sınavsız geçiş hakkından da yararlanamayacaklardır. 

İnternet’ten bireysel başvuru yapacak adayların başvuru ekranında “Başvuru İşlemi ÖSYM’ye Bildirilmiştir.” açıklamasını mutlaka görmeleri ve başvurularının tamamlanabilmesi için sınav/sınavsız geçiş ücretini yatırarak aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri gerekmektedir.

Duyurunun Devamı İçin Tıklayınız...

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk