TUS VE DUS TERCİHLERİ 15 MAYIS 2014 TARİHİNDE BAŞLIYOR

 

TUS sınavı sonucu tercihleri. DUS sınavı sonucu tercihleri. TUS ve DUS tercihleri başlıyor. Tıpta Uzmanalık, Diş Hekimliği Uzmanlık sınavları tercih dönemi (15 Mayıs 2014) .

 

ÖSYM tarafından, 13 Nisan 2014 Pazar günü gerçekleştirilen İlkbahar Dönemi TUS(Tıpta Uzmanlık Sınavı), DUS(Diş Hekinliğinde Uzmanlık Sınavı) sınavlarına giren adaylar 15 Mayıs 2014 tarihinden itibaren tercihte bulunabileceklerdir. Daha önce TUS ve DUS sınavlarına giren adaylar sonuçları 22 Nisan 2014 tarihinden itibaren öğrenmişlerdi

15 Mayıs 2014 - 20 Mayıs 2014 tarihleri arasında adaylar tercih işlemlerini aşağıda verdiğimiz linkten gerçekleştirebilirler:
TUS - DUS TERCİH İŞLEMLERİ

Adaylar tercih işlemlerini bireysel olarak yukarıda verdiğimiz adresten TC Kimlik Numarası(YU Numarası) ve Aday şifreleri yapabilirler.

YU Numarası Nedir? T.C. Kimlik Numarası olmayan adayların ÖSYM tarafından düzenlenen herhangi bir sınava başvurabilmeleri için sahip olmaları gereken üyelik numarasıdır.

Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacağı, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyeceği belirtildi. Adaylar isterlerse tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilecekler.

10.05.2014

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk