TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ (TEOG) SONUÇLARI

 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (Teog) Sonuçları. TEOG sonuçları.Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi. Temel Eğitimden Liseye Geçiş sonuçları.

 

28-29 Kasım ve 28-29 Nisan tarihlerinde iki dönem olmak üzere yapılan, Temel Eğitimden Ortaöğretime (Liselere) Geçiş (TEOG) çerçevesindeki merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı.

  • 1 milyon 200 bin 8'inci sınıf öğrencinin TEOG kapsamında girdikleri merkezi ortak sınavların karne notları e-okul üzerinden açıklandı.
    Öğrenciler, 100 üzerinden hesaplanan puanlara 16-20 Haziran arasında itiraz edebilecekler.
  • Öğrencilerin liselere yerleştirme puanları ise 7 Temmuz'da duyurulacak.
  • 31 Temmuz-8 Ağustos arasında lise tercihleri alınacak.
  • Yerleştirme sonuçları ve kesin kayıtlar 22 Ağustos'ta başlayıp, 15 Eylül'e kadar devam edecek.

Öğrenciler sonuçlarını E-Okul Sistemi üzerinden kullanıcı adı ve şifreleri ile aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirler:

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (Teog) Sonuçları

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk