Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızdan, LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) ilk 5.000'e giren adaylardan, temel bilimleri(matematik, fizik, kimya, biyoloji)seçen kişilere burs verileceği açıklandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanı Fikri IŞIK, ÖSYM LYS sınavlarına giren öğrencilerin genellikle sayısal bilgilere dayanan temel bilimlerden çekindiklerini ve seçmediklerini belirtti. Türkiye'nin geleceği açısından bilim alanında bu durumun bir sıkıntı yaratabileceğini belirtti. Bu yüzden ilk 10.000'e giren ve temel bilimleri seçen öğrencilerimize 1000-2000 TL arasında değişen meblağlarda burslar verileceğini açıkladı.

LYS sınavında ilk 5.000'e giren ve temel bilimleri seçen öğrencilere 2.000 TL burs verileceği açıklandı.

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk