ORTAÖĞRETİM ALAN ÖĞRETMENLİĞİNE ÖĞRENCİ ALIMI

 

ÖSYM Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Öğrenci Alımı, Ortaöğretim Alan Öğretmenliğine Alınacak Öğrenciler Hakkında, Ortaöğretim Alan Öğretmenliğine Girecek Öğrenciler İçin Programlar..

 

YGS'YE (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) giren ve en az bir puan yüründen (YGS-1,YGS-2,YGS-3,YGS-4,YGS-5,YGS-6) 180 puanı geçen, dolayısıyla LYS (Lisans Yerleştirme Sınavlarına) girmeye hak kazanan adaylar bu sınava 21 Nisan - 30 Nisan 2014 tarihleri arasında LYS başvurusu yapabilirler.

2014-2015 öğretim yılından itibaren, Yükseköğretim Genel Kurulunun 17/04/2014 tarihli kararına göre, daha önce öğrenci alımları durdurulan Örtaöğretim Alan Öğretmenlikleri için Eğitim Fakültelerine öğrenci alımları yapılacaktır.

Eğitim Fakültelerine Örtaöğretim Alan Öğretmenliklerine tercih yapmak isteyen adayların aşağıda belirtilen programların karşılarındaki puan türlerine göre seçim yapmaları gerekecektir.

Öğretmenlik ProgramlarıPuan Türü
Biyoloji ÖğretmenliğiMF-2
Coğrafya ÖğretmenliğiTS-1
Felsefe Grubu ÖğretmenliğiTM-3
Fizik ÖğretmenliğiMF-2
Kimya ÖğretmenliğiYGS-2
Matematik ÖğretmenliğiMF-1
Tarih ÖğretmenliğiTS-2
Türk Dili ve Edebiyatı ÖğretmenliğiTS-2

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk