2014 LYS SINAVLARINA BAŞVURU YAPMAYAN ADAYLAR İÇİN DUYURU

 

2014 LYS sınavlarına başvurular hakkında. LYS sınavlarına başvuru yapmayan adaylari ÖSYM duyurusu LYS sınavlarına başvurusunu tamamlayamayan adaylar.

 

12 Haziran 2014 Tarihli ÖSYM Duyurusu

2014-LYS'lere başvuruların son günü olan 30 Nisan 2014 günü ÖSYM'nin internet sitesinden yaptığı bir duyuru ile LYS'ler için sınav ücreti yatıran ve hangi LYS'ye gireceğini ve nerede sınava girmek istediğini belirten, başvurusunu tamamlayan aday sayıları verilerek sınav ücretini yatırdığı halde başvurusunu yapmayan aday sayısının 63.495 aday olduğu bildirilmiş ve bu duyurumuzdan sonra 30 Nisan 2014 tarihinde başvuru bitimi saatine kadar bahsi geçen adayların da içinde bulunduğu 100 binden fazla başvuru ile pek çok aday başvurusunu tamamlamıştır.

ÖSYM duyurusunda sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu henüz tamamlamayan adayların başvurularını, başvuru süresi bitmeden tamamlamaları önemle hatırlatılmış; sınav ücretini yatırdığı halde 2014-LYS başvuru işlemini kılavuzda/duyurularda belirtildiği şekilde tamamlamayanların, 2014-LYS'lere girmelerinin mümkün olmadığı vurgulanmıştır.

Sınav hazırlık süreci titiz ve uzun bir süreçtir ve bu süreç içinde her dakika etkin olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle, 2014-LYS başvurularının sona erdiği 30 Nisan 2014 günü saat 23.59'dan itibaren başvuran aday verisi üzerinde, sınav salonu belirleme, sınav görevlisi belirleme, cevap kağıdı basımı, sınav salon evrakı basımı ve soru kitapçığı basımı gibi işlemler peş peşe sorunsuz olarak devam ettirilmiş ve bugün itibariyle LYS-4, LYS-1 ve LYS-5'e ait tüm baskı paketleme işlemleri tamamlanmış, sınav merkezlerine sevk işlemleri başlamıştır.

DUYURUNUN TAMAMINI BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ...

12.06.2014 | 23:30

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk