ÖSYM daha önce adını ÖMSS(Özürlü Memur Seçme Sınavı) olarak açıkladığı, engelli memur alımlarına yönelik ilk sınavını 2012 yılında yapmıştı. Bu 2011 yılında özel olarak çıkarılan "Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav Ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik" ile engelli vatandaşların kamu kurumlarında istihdamının sağlanması amaçlanmıştı.

ÖSYM Başkanlığı, ÖMSS olarak yapılan ilk sınavın adının EKPSS(Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) olarak değiştirildiğini açıkladı. 2014 yılından itibaren sınavın adı EKPSS olarak devam edecektir.

ÖMSS Sınavına giren engelli adayların 2012 puanları, 2014 yılında yapılacak olan EKPSS sınavına kadar geçerliliğini koruyacaktır.

"Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ne zaman yapılacak?" sorusunun yanıtı ise ÖSYM tarafından 31 Ağustos 2014 şeklinde açıklanmıştır. Başvuru tarihleri ise belli olmamakla birlikte sonradan açıklanacaktır.

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk