MEB YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME KILAVUZU AÇIKLANDI

 

MEB, Bakanlığa Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmesine İlişkin Yönetmelik hükümleri. MEB İdareci görevlendirme kılavuzu. Milli Eğitim Yöneticilerini görevlendirme kılavuzu yayımda. MEB yönetici görevlendirme kılavuzu yayımlandı.

 

Milli Eğitim Bakanlığınca , Bakanlığa Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmesine İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda valiliklerce yapılacak yönetici görevlendirmelerine ilişkin kılavuzu yayına verildi.

Kılavuzda yer alan bazı satır başları:

  • Mevcut yöneticiler, yerlerine görevlendirilen yöneticiler göreve başlayana kadar başkaca herhangi bir işlem yapılmaksızın görevlerine aynı statüde devam edecek.
  • Yöneticiler dört yıllığına görevlendirilecek ve aynı eğitim kurumunda sekiz yıldan fazla görev yapamayacak.
  • Öğrencilerinin tamamı kız olan eğitim kurumlarının müdürleri ile bu kurumlar ve yatılı kız öğrencisi bulunan eğitim kurumlarının müdür yardımcılarından en az biri kadın adaylar arasından görevlendirilecek.
  • Karma eğitim yapılan ve müdür yardımcısı sayısı üç ve daha fazla olan eğitim kurumlarının müdür yardımcılarından en az biri kadın adaylar arasından görevlendirilecek.
  • Müdür görevlendirmeleri, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısından önce yapılacak.

Bunların dışında kılavuzda, Yöneticilik görev süresinin hesaplanması, İlk defa ve yeniden müdür olarak görevlendirilecekler, Görevlendirme Takvimi konuları da yer aldı.

18.06.2014 | 22:00

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk