MEB Yeni Dönem 40.000 Öğretmen Kontenjanı Belli Oldu

 

MEB yeni kontenjenları açıklıyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2014-2015 yılı için yeni öğretmen kontenjanlarını açıklayacak. MEB 40.000 öğretmen kontenjanı. MEB yeni atama dönemi çin 40 bin öğretmen kontenjanı açıklayacak. MEB hangi alandan kaç öğretmen atayacak? 2014-2015 Eğitim yılı için hangi branştan kaç öğretmen nereye yerleştirilecek? Yeni öğretmen atamaları kontenjanları ve branş dağılımları.

 

Milli Eğitim Bakanlığının 40 bin öğretmen tayinlerine dağılım yapılacak olan 109 alanda (branşta) olan dağılımı belirledi. Öğretmenlik başvuruları yarından (13 Eylül 2014) tarihinden - 18 Eylül 2014 tarihine kadar alınacak. 40 bin öğretmen ataması kontenjanları MEB'in resmi internet sitesi "www.meb.gov.tr"den duyuruldu.

Öğretmen atamaları öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Elektronik Başvuru Sayfası “İlk Atama”,  “Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama” ve “Milli Sporcuların Atanması” şeklinde ayrı ayrı düzenlendi.

Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr  ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki elektronik başvuru formunu kullanarak başvurularını yapacak.

En Fazla Atama Yapılacak İlk 5 Alan (Branş) Aşağıda Listelenmiştir

ALAN ADI TOPLAM
Sınıf Öğretmenliği    6.152   
İngilizce    3.931   
Din Kült. ve Ahl.Bil.    3.405   
Rehberlik    2.902   
İlköğretim Matematik Öğr.    2.426   

 

Aşağıdaki bağlantımızdan Öğretmen Atamaları Kontenjanlarını PDF formatında indirebilrsiniz.

MEB Atanacak Öğretmenlerin 109 Alana (Branş) Göre Dağılımları

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk