Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) 2014 yılı Şubat ayı öğretmen atama sonuçlarını açıkladı. MEB kaynaklı açıklamaya göre 2014 yılı şubat ayı için öngörülen 10 bin öğretmen ataması için 61 bin 374 başvurunun yapıldığı bildirildi.

MEB'ten yapılana açıklamaya göre; Milli Eğitim Bakanlığının eğitim kurumlarındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere 29 Ocak - 4 Şubat 2014 tarihlerinde, 10 bin öğretmen ataması için başvurular alınmıştır. 105 farklı alanda toplam 61.374 öğretmen adayı başvuruda bulunmuşlardır. Başvuran adaylar arasında, puan üstünlüğü usulüne göre 6 Şubat 2014 tarihinde belirlenmiş olan, 9.470 öğretmenin ataması gerçekleştirilmiştir. 2014 Şubat ayı öğretmen atamasında görevi kesinleşen öğretmenler 10 Şubat 2014 tarihi itibari ile öğretmenlik görevlerine başlayabilirler.

MEB'in açıklamasına göre:"Kontenjanların dağılımı, ülke genelinde öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarının alan ihtiyaçları dikkate alınmak ve dengeli öğretmen dağılımı esasına göre yapılmıştır". ifadesi yer almıştır.

MEB 2014 Şubat ayı öğretmen atama sonuçlarını aşağıdaki linkten T.C. Kimlik Numaranızı girerek görebilirsiniz:
http://atama.meb.gov.tr/

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk