Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)

05-15 Şubat 2015

Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı

 

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Yurt başvuruları. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuru sonucunu öğren. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuru sonucunda yurt çıktı mı? KYK 05-15 Şubat 2015 yurt için yapılan başvuru sonuçları belli oldu. Yurt başvuru sonucunu öğren. Üniversite yurt başvurularının sonuçları.

 

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, 05-15 Şubat 2015 tarihleriarasında online olarak yapılan yurt başvurularının sonuçlarını https://www.kyk.gov.tr web sitesinden duyurdu. Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 2014-2015 öğretim döneminde yedek listelerin değerlendirilmesiyle boş yatağı bulunan ve yeni hizmete açılan yurt müdürlükleri için yapılan yurt başvuruları sonuçlandırılmış oldu.

Yapılan açıklamaya göre:

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, yapılan yurt başvurularını değerlendirdi. 4 bin 993 öğrencinin başvuruda bulunduğu yerleştirme sonuçlarına www.kyk.gov.tr adresinden ulaşılabilir. 

Ayrıca yurtlara kayıt 26 şubat 2015 – 06 mart 2015 tarihleri arası mesai saatlerinde yapılacaktır.

KREDİ VE YURTLAR KURUMU(KYK), YURTLARA KAYIT SIRASINDA İSTENEN BELGELER

  • Önceliği olanlar için öncelik belgesi
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf
  • Ebeveyni %40 ve üzeri engelli olanların tam teşekküllü hastaneden alacakları rapor
  • Kayıt, kimlik, yurt ücreti ve depozito ücreti makbuz/dekontu(Yurttan temin edilecektir.)
  • 18 yaşından küçükler için Aile İzin Onay Belgesi
  • Aynı öğrenim döneminde yüksek öğrenime başlayan kardeşe ait öğrenci belgesi(Kayıt tarihinden itibaren 1 ay içinde ibraz edilecektir.)

 

05.02.2015 - 15.02.2015 TARİHLERİ ARASINDA YURT MÜRACAATI YAPAN ÖĞRENCİLERİN YURT SONUCUNU ÖĞREN

 

YURT DIŞINDA YÜKSEKÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN BURS/KREDİ SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ.  

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk