Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)

2014-2015 Kredi ve Burs Sonuçlarını Açıkladı

 

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), 2014-2015 Kredi ve Burs Sonuçları belli oldu. Öğrenim kredileri sonuçları, KYK burs sonuçları. Öğrenim kredisi sorgulama. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü, 2014-2015 kredi ve burs sonuçları. Kredi ve yurtlar kurumu 2014-2015 Öğrenim kredisi çıkanlar. Kredi ve yurtlar kurumu 2014-2015 Öğrenim bursu kazananalar.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü tarafından 2014-2015 yılı için kredi ve burs hakkı kazanan öğrenciler www.kyk.gov.tr web adresinden açıklandı. Burs/Kredi Sonuç Sorgulama işlemini aşağıdaki bağlantılarımızdan yapabilirsiniz.

Burs-kredi alacak öğrenciler, taahhütnamelerle ilgili işlemlerde artık noter masrafı ödemek zorunda kalmayacak. Öğrencilerin söz konusu taahhütnameleri, noterlere gitmeden 31 Ocak 2015 tarihine kadar PTT üzerinden temin ettikleri e-Devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden onaylamaları yeterli olacak.

  • Lisans Öğrencilerinin kredi-burs miktarı : 330 TL
  • Yüksek Lisans Öğrencilerinin kredi-burs miktarı : 660 TL
  • Doktora Öğrencilerinin kredi-burs miktarı : 990 TL olarak KYK tarafından açıklanmıştır

YURT İÇİNDE YÜKSEKÖĞRENİM GÖREN LİSANS/YÜKSEKLİSANS/DOKTORA ÖĞRENCİLERİN, KYK BURS/KREDİ SONUCU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. 

YURT DIŞINDA YÜKSEKÖĞRENİM GÖREN LİSANS/YÜKSEKLİSANS/DOKTORA ÖĞRENCİLERİN, KYK BURS/KREDİ SONUCU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk