2014 KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS VE DİN HİZMETLERİ ALANI BAŞVURULARI

 

2014 KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) Ortaöğretim/Önlisans ve Din Hizmetleri Alan Testi Sınavları Başvuruları. KPSS Önlisans Başvuruları. KPSS Ortaöğretim Başvuruları. KPSS Din Hizmetleri Alan Başvuruları. 2014 KPSS lise ve önlisans Başvuruları Nasıl Yapılır? 2014 KPSS lise ve önlisans Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? 2014 KPSS lise ve önlisans Başvuruları Ne Zaman Bitiyor? 2014 KPSS(ortaöğretim,lise, önlisans, din hizmetleri alanı) Başvuruları Nasıl ve Nerede yapılıyor? 2014 Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) için Başvurular.

 

ÖSYM'nin daha önce duyuruduğu gibi 2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Ön Lisans);

  • Ön Lisans Düzeyinde 27 Eylül 2014
  • Ortaöğretim Düzeyinde 28 Eylül 2014
  • Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) 18 Ekim 2014 tarihlerinde yapılacaktır.

Sınava başvurma işlemleri (DHBT’ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar dâhil), 8 Temmuz 2014 tarihinde başlayacak, 24 Temmuz 2014 tarihinde saat 23:59'da sona erecektir.

Adaylar başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmalıdır.  Sınav ücretini yatırmak sınava başvuru için yeterli değildir. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu kılavuzda/duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların başvurularını başvuru süresi içinde tamamlamaları gerekmektedir. Sınav ücretini yatırmış olsa bile sınava başvuru işlemini kılavuzda/duyurularda belirtildiği şekilde tamamlamayanların sınava katılmaları mümkün değildir.  

İnternet’ten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için başvurularını onaylamaları ve başvuru ekranında “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı.” açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri gerekmektedir.

Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan ONAY KODUNU görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.

Adaylar başvurularını aşağıdaki linkten yapabilirler:

2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Ön Lisans) Başvurusu

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk