2014 KPSS(KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI) LİSANS KILAVUZU YAYINLANDI

 

2014 KPSS Lisans Kılavuzu yayınlandı. 2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans kılavuzu yayında. KPSS sınav başvuru formu. 2014 KPSS illere göre yakın sınav merkezleri. 2014 KPSS Lisans Kılavuzunu indir.

 

2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, 05-06 Temmuz 2014 tarihlerinde ; 2014-KPSS kapsamında; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 20 Temmuz 2014 tarihinde; Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacağı daha önce ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından açıklanmıştı. Bu kapsamda KPSS 2014 sınavlarına girecek olan adaylar için ÖSYM, 2014 KPSS LİSANS kılavuzunu yayına koydu.

2014 KPSS LİSANS KILAVUZUNDA genel olarak aşağıdaki hususlar mevcuttur;

  • GENEL BİLGİLER, TEMEL İLKE VE KURALLAR
  • BAŞVURU: Başvuru Koşulları, Başvuru İşlemleri ,Aday Başvuru Formu...
  • SINAV: Sınav Oturumları,Sınavda Uygulanacak Testler, Sınavın Uygulanması, Sınavda Uyulması Gereken Kurallar, Sınav Sonuçlarının Duyurulması...
  • DİĞER BİLGİLER: İnternet Erişim Şifresi Bilgisi,Sınava Başvurduktan Sonra Bilgilerinde Değişiklik Olanlar, ÖSYM İle Yazışmalar...
  • B GRUBU KADROLARA YERLEŞTİRME
  • HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR
  • KPSS İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER
  • GENEL AMAÇLI DİLEKÇE ÖRNEĞİ
  • ADAYLAR TARAFINDAN ÖSYM'YE GÖNDERİLECEK DİLEKÇELER İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
  • SINAV/YERLEŞTİRME ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR

Yukarıda genel içeriği verilmiş olan kılavuzun tamamını aşağıdaki linkten edinebilirsiniz:
2014 KPSS LİSANS KILAVUZU

Ayrıca 2014 KPSS ile ilgili diğer dökümanları aşağıdaki listemizdeki bağlantılardan elde edebilirsiniz:

Bu arada ÖSYM Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar için Tercih kılavuzunu da yayınladı:
KPSS-2014/3 SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI KURULUŞLARI TERCİH KILAVUZU

KPSS 2014 sınavına katılacak adaylar için ÖSYM; 02 Mayıs 2014 tarihinde "2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans, 2014 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), 2014 Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Lisans Düzeyi (DHBT-Lisans): Başvurular" duyurusunda bazı önemli noktalardan bahsetmişti:

Duyurunun tamamına ulaşmak için LÜTFEN TIKLAYINIZ...

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk