2014-2015 Vakıflar Genel Müdürlüğü İlk ve Ortaöğretim Burs Başvuruları

 

2014 -2015 Öğretim Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Öğrencilerine Burs Başvurusu Başlamıştır. Vakıflar Genel Müdürlüğü İlköğretim ve Ortaöğretim Bursu. İlköğretim bursu için başvurular başladı. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü İlköğretim ve Ortaöğretim bursu başvuru şartları nelerdir? Vakıflar Genel Müdürlüğü İlköğretim ve Ortaöğretim bursuna kimler başvurabilir? Vakıflar Genel Müdürlüğü İlköğretim ve Ortaöğretim bursu başvuru formu.

 

T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü duyurusunda 2014 -2015 Öğretim Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Öğrencilerine Burs Başvurusu Başladığı duyurulmuştur.

Burs başvuruları vgm.gov.tr web sayfasındaki Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardımı Başvuru Formunu doldurmak suretiyle 15 Eylül- 14 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır.

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğünce yapılan duyurunun tamamı aşağıda yayınlanmıştır:

 

DUYURU

 

1- Vakıflar Genel Müdürlüğünce 27.09.2008 tarih ve 27010 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Vakıflar Genel Müdürlüğü Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda 2014-2015 öğretim yılında ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine burs verilecektir.

2- Burs verilecek öğrencilerin tespiti Bu Yönetmeliğin ekinde yayımlanan Değerlendirme Kriterlerine göre yapılmaktadır.

3- Burs başvuruları vgm.gov.tr web sayfamızdaki Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardımı Başvuru Formunu doldurmak suretiyle 15 Eylül- 14 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır.

4- Burs hizmetinden;

a) Kamu kurum ve kuruluşlarınca bakım altına alınan öğrenciler,

b) Genel Müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrenciler, faydalanamazlar.

5- Aynı aileden sadece bir öğrenciye burs verilir.

6- Başvuru sonuçları Aralık ayı içerisinde vgm.gov.tr web sayfamızda yayınlanacaktır. 7- Burs almaya hak kazanan öğrencilerin ödemeleri 01.01.2015 tarihinden itibaren yapılacaktır.

Burs başvuru formunun titizlikle incelendikten sonra doldurulması gerekmektedir. Aksi taktirde sonradan iptal veya düzeltme yapılması mümkün olmamaktadır.

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü İlköğretim ve Ortaöğretim Bursu Başvuru Formu

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk