2014 Eylül Dönemi 2. İller Arası Öğretmen Atamaları Hakkında

 

Eylül Dönemi 2. İller Arası Öğretmen Atamaları Hakkında Duyuru. İkinci İller arası Öğretmen Yer değiştirmeleri hakkında duyuru. MEB Öğretmen Atamaları Eylül Dönemi 2 Atama Duyurusu. 2014 Eylül Dönemi Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeleri Hakkında Duyuru

 

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce yayınlanan "2014 Eylül Dönemi Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeleri Hakkında Duyuru" aşağıdaki maddeleri kapsamaktadır:

Öğretmenlerin, Eylül 2014 iller arası isteğe bağlıyer değiştirme işlemleri, 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda aşağıda belirtilen açıklamalar çerçevesinde yapılacaktır.

1-İller arası isteğe bağlı yer değiştirecek öğretmenlerden;

a)30 Eylül 2014 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

b)Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden başvurunun son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olanlar, istemeleri halinde 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Bu kapsamdaki öğretmenlerde bulundukları ilde 3 yıllık çalışma süresi aranmayacak ve bunlardan tercihlerinden herhangi birine atanamayanlar bulundukları yerde görevlerine devam edecektir.

c)2012, 2013 ve 2014 yıllarında iller arasında yer değişikliği yapıldıktan sonra çeşitli sebeplerle eski görev yerlerine iade edilenlerin, eski ve yeni görev yerlerindeki hizmet süreleri 3 yılın hesabında birlikte değerlendirilecektir.

ç) Doğrudan Bakanlığa bağlı taşra teşkilatı kapsamında bulunan eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

d)Eğitim kurumu yöneticilerinden yöneticilikleri sona erenler, süre şartı aranmaksızın yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

2-Yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenlerin hizmet puanları, 05/09/2014 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.

3-Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerden 15 Eylül 2014 tarihine kadar kadrolarının bulunduğu eğitim kurumuna döneceklerini beyan edenler, yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. Bunlardan en geç 15 Eylül 2014 tarihi itibarıyla atandıkları eğitim kurumunda göreve başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

 

DUYURUNUN TAMAMINI AŞAĞIDAKİ LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ:

ÖĞRETMENLERİN İLLER ARASI İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk