2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Başvurular Ne Zaman? 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Başvuruları Hakkında Bilgilendirme.

2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Başvuruları, eski adı ile ÖMSY (Özürlü Memur Seçme Sınavı) başvuruları 24 Şubat 2014 tarihinde başlayacak ve 7 Mart 2014 Tarihinde sona erecektir.

EKPSS'ye (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) başvuracak adaylar,sınava katılacak veya kura sistemi ile yerleştirme için kayıt yaptıracak tüm engelli memur adayları başvurularını; İkametgahının bulunduğu il/ilçe nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüklerinden, başvuru yapacağı özür grubunu belirten Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini ÖSYM Başvuru Merkezlerine şahsen müracaatları sırasında teslim ederek başvurularını tamamlayabileceklerdir. Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Alımlar, sınav sistemi ve kura sistemi olmak üzere iki şekilde gerçekleşecektir.

2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 81 il merkezimizde 27 Nisan 2014 tarihinde yapılacaktır... Kuraya, ilkokul, ortaokul ve ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS sınavının geçerlik süresi içinde mezun olacak olan engelli adaylar başvuracak. Kuraya katılmak için başvuru yapacak ve bu adaylar için başvurusu 12 Mayıs - 23 Mayıs 2014 tarih aralığında yapılacaktır.

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk