EKPSS ATAMALARI VE YERLEŞTİRME BAŞVURULARI

 

EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) memur atamaları. EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) yerleştirme başvuruları. EKPSS tercihleri ve atamaları hakkında.EKPSS yerleştirme başvuruları ne zaman?

 

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) giren adayların kura usulü yerleştirme başvuruları başlıyor. Kura yöntemi ile yapılacak olan yerleştirme başvuruları 12 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak ve 23 Mayıs 2014 tarihinde sona erecektir. Başvuruları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) alacaktır.

Yönetmelik uyarınca Kuraya; ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecek. ÖSYM, bu adayların sınava giremeyeceğini, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklarını belirtildi.

Kura için başvuru süresi bittikten sonra kura için ayrıca başvuru alınmayacaktır. Adaylar; Akbank, Denizbank, T. Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı aracılığıyla ve PTT İş Yerlerinden başvuru ücretini (10,00 TL) yatıracaklardır. Başvuru ücreti ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir. Banka işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM sorumlu olmayacağından, dekont bilgileri aday tarafından dikkatle kontrol edilmelidir. Adayların başvuru yapmadan önce başvuru ücretini yatırmış olmaları gerekmektedir.

Kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, 2014-EKPSS Kılavuzunda yer almaktadır. Kuraya başvuracaklar için ayrı bir kılavuz bulunmamaktadır. Kuraya başvuracak adayların 2014-EKPSS Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. 2014-EKPSS Kılavuzuna, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden erişilebilmektedir. Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Duyurunun Tamamı İçin TIKLAYINIZ

09 Mayıs 2014 tarihli duyuru için "TIKLAYINIZ"

Eklendiği Tarih: 09.05.2014

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk