2015 Ek Yerleştirmeler için Yapılan Ek Tercihlerin Zamanı Uzatıldı

 

Ek tercihlerin sona erme tarihi uzatıldı. 2015 ek yerleştirmeler uzatıldı. Ek yerleştirmeler için ek tercih zamanı uzatıldı. Ek yerleştirmeler ne zaman bitiyor...

 

ÖSYM'nin 21 Ağustos 2015 tarihli, "2015-ÖSYS Ek Yerleştirme İşlemleri: Tercih Süresi" başlıklı duyurusunda, daha önce 21 Ağustos 2015 tarihinde sonuçlanması beklenen "2015 Ek Yerleştirme" işlemlerinin son tarihinin 23 Ağustos 2015 Pazar gününe uzatıldığı belirtilmiştir. ÖSYM'nin web sitesindeki duyuru aşağıdaki şekilde yer almıştır:

21 Ağustos 2015 tarihinde saat 23.59’da sona ereceği duyurulan 2015-ÖSYS Ek Yerleştirme tercih işlemleri, Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından 23 Ağustos 2015 tarihi saat 23.59’a kadar uzatılmıştır.  

Ek yerleştirme için tercih ücreti 15,00 TL’dir. Ek yerleştirme için tercih ücreti, tercih işlemi yapıldıktan sonra yatırılmalıdır. Ek yerleştirme tercih ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için 24 Ağustos 2015 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak adaylar için 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre tamamlandıktan sonra ek yerleştirme ücreti yatırılamayacaktır. Ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların ek yerleştirme için yapmış oldukları sistemde kayıtlı tercihleri geçersiz sayılacak, yerleştirme işlemine alınmayacaktır. Bankadan ödeme işlemleri resmî iş günlerinde ve mesai saatleri içinde yapılabilecektir.

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk