DİPLOMA NOTLARININ E-OKULDAN KONTROLÜ VE DÜZELTİLMESİ

 

Adayların Diploma Notu Bilgilerinin E-Okul'dan Edinilmesi. Diploma Notu Bilgilerinin Adaylar Tarafından Kontrolü. Okul İşlemleri Sisteminin açılması.Diploma Notunun E-Okuldan kontrolü. Diploma Notu Düzeltmesi ve OBP

 

ÖSYM'NİN 18 Haziran 2014 tarihli Duyurusu:

2014-ÖSYS yerleştirme puanlarının hesaplanmasında kullanılacak olan Ortaöğretim Başarı Puanını (OBP) oluşturan diploma notları, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile yapılan çalışmalar neticesinde Merkezimiz tarafından MEB E-Okul sisteminden 13 Haziran 2014 tarihinde alınarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydedilmiştir. Bu sisteme KKTC Okulları dahil değildir. Diploma notunun yanı sıra okul birinciliği bilgisi de MEB E-Okul sisteminden alınacaktır.

Adaylar, 17-20 Haziran 2014 tarihleri arasında diploma notu düzeltme işlemleri için kendi okullarına başvuru yapacaklardır. Okul birinciliğine ilişkin itirazlar da okul müdürlüklerine yapılmalıdır. Diploma notu bilgilerinde değişiklik yapılması gereken adaylar için okul müdürlükleri E-Okul üzerinden değişikliklerin yapılmasını en geç 20 Haziran 2014 mesai bitimine kadar sağlayacaklardır. Adayların bireysel olarak veya ortaöğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik istekleri kabul edilmeyecektir.

Düzeltme işlemlerinin bitmesi ardından, Merkezimiz tarafından diploma notları ve okul birinciliği bilgisi MEB E-Okul'dan 21 Haziran 2014 tarihinde son defa elektronik ortamda alınarak ÖSYS kayıtlarına yansıtılacak ve bu tarihten sonra bu bilgilerde bir düzeltme yapılamayacaktır. Bu nedenle değişiklik isteklerinin 20 Haziran 2014 mesai bitimine kadar MEB E-Okula bildirilmesi önemlidir.

ÖSYM Sisteminde son sınıf öğrencisi olan adaylar için E-Okul Sisteminden temin edilen diploma notları ve okul birinciliği bilgisi 17 Haziran 2014 tarihinden itibaren:
http://okul.osym.gov.tr sitemizden okullara yansıtılacak, okulların ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin kontrolüne açılacaktır.
http://ais.osym.gov.tr üzerinden adaylara kontrol amaçlı yansıtılacaktır.

18.06.2014 | 23:55

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk