Devlet Üniversitelerine İnternet Üzerinden

Elektronik Kayıtlar (e-Kayıt) Başladı

 

Yükseköğretim Kurulu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından 26.05.2015 tarihli yapılan duyuruda, 2014-2015 eğitim öğretim döneminde 32 devlet üniversitesinde başlatılan e-kayıt uygulamasına, bu yıl devlete ait bütün yükseköğretim kurumlarında geçilmesine karar verildiği belirtilmişti.

YÖK ayrıca e-Kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili bir açıklama yayınlamıştı. Görmek için tıklayınız...

Devlet üniversitelerinde elektronik kayıt işlemleri 28 Temmuz 2015 – 05 Ağustos 2015 tarihileri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden yapılabilecektir.

e-Kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatan kılavuzu indirmek için aşağıdaki linki kullanın:

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversite e-Kayıt KULLANIM KILAVUZU 

 

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk