ASKERİ LİSELER SINAVI (ALS-2014) SONUÇLARI AÇIKLANDI

 

ALS 2014 sınav sonuçları. Askeri Liselere Öğrenci Seçme Sınavı Sonuçlarını Öğrenme. 2014 Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı Sonuçlar. 2014 ALS (Askeri Liselere Giriş Sınavı) sonuçları sorgulama.

 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 20 Nisan 2014 tarihinde yapılan ALS 2014 (Askeri Lise ve Bando Astsubay Hazırlama Okulu Seçme Sınavı) sınavı sonuçaları belli oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liselere Öğrenci Seçme (2014 ALS)sınavına giren subay ve bando astsubay adayları, sonuçları öğrenmek için ÖSYM internet sitesinden "Sonuçlar" bağlantısından faydalanabilirler.

Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı Sonuçlarını öğrenmek için adaylar T.C. Kimlik numarası (veya YU numarası) ve şifreleri ile aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirler:

Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı Sonuçları

YU Numarası Nedir? T.C. Kimlik Numarası olmayan adayların ÖSYM tarafından düzenlenen herhangi bir sınava başvurabilmeleri için sahip olmaları gereken üyelik numarasıdır.

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk