AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES-2014) İLKBAHAR DÖNEMİ SINAV YERLERİ

 

2014 ALES sınava giriş yerlerini öğren. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES-2014) İlkbahar Dönemi Sınav Yerleri Sorgulama. Lisansüstü Sınavına Giriş yerlerini nasıl öğrenirim. 2014 ALES İlkbahar dönemi sınav yerleri hakkında...

 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) aracılığı ile 11 Mayıs 2014 Tarihinde yapılacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES-2014) için adayların sınava gireceği sınav merkezleri belli oldu. 2014 ALES İlkbahar Dönemi sınavına girecek olan Lisansüstü Eğitimi öğrenci adayları https://ais.osym.gov.tr/ bağlantısından sinava giriş yerlerini öğrenebilirler.

2014 ALES İLKBAHAR DÖNEMİ sınavı için adaylar ayrıca yine https://ais.osym.gov.tr/ linkinden sınava giriş belgesi dökümünü alabilirler. Lisansüstü Eğitimi almak isteyen ve akademik personel kadrosuna girmek isteyen adaylar, sınav yerlerini öğrenmek ve giriş belgesi dökümünü elde etmek için T.C. Kimlik Numarası / YU Numarası ve Şifreleri ile aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler:

2014 ALES İLKBAHAR DÖNEMİ SINAVI GİRİŞ YERLERİ - GİRİŞ BELGE DÖKÜMLERİ

 

ÖSYM'nin web sitesinde 2014 ALES İLKBAHAR DÖNEMİ SINAVI yerlerini öğrenmek ve giriş belgesi dökümü almak için;
Başlangıç Tarihi :02.05.2014 10:00 - Bitiş Tarihi :11.05.2014 9:45 şeklinde açıklanmıştır.

Genç Tercih ekibi olarak 2014 ALES İLKBAHAR DÖNEMİ sınavına girecek olan adaylara başarılar dileriz!

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk