ÖSYM, Android ve Iphone Ortamları İçin

"ÖSYM MOBİL" Uygulamasını Kullanıma Sundu

 

"ÖSYM MOBİL" Uygulaması kullanıcıların hizmetine sunuldu. AppStore'da "OSYM Mobil" Uygulaması, GooglePlay(Android Market)'da "OSYM Mobil" Uygulaması. Android ve IOS Mobil işletim sistemleri için ÖSYM'nin mobil hizmet uygulaması adayların kullanımında. Akıllı telefonlarda "OSYM Mobil" uygulamasını indir..

 

ÖSYM, Android ve IOS mobil işletim sistemlerinde çalışabilen "ÖSYM MOBİL" uygulamasının ilk versiyonunu kullanıcılarının hizmetine sundu. Android Market ve App Store Sanal mağzalarda "ÖSYM MOBİL" uygulaması yerini aldı. 3 Kasım 2015 tarihli " 'ÖSYM MOBİL' adlı Mobil Uygulaması Hakkında Bilgilendirme" duyurusu aşağıdaki gibi ÖSYM'nin web sitesinde yer almıştır:

‘ÖSYM MOBİL’ adlı mobil uygulama Android Market ve App Store’da hazırlanmış olup uygulamaya geçecek olan ÖSYM Mobil uygulaması ile adaylar, sınav sonuçlarına mobil cihazlarından kolaylıkla ulaşabileceklerdir.

Mobil uygulama ile adaylar programı indirip bir kez güncelleme yaptıktan sonra, sonuçlar otomatik olarak cihazlarına bildirim olarak gelecektir. Uygulama 3 ana ekrandan oluşmakta olup adaylar, TC Kimlik / YU numaraları ve Aday İşlemleri Sistemi’nde (AİS) tanımlı şifreleri ile sisteme giriş yapabilecektir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, ‘sınav liste’ ekranında, AİS sisteminde sonuç bilgisi bulunan adaya ait tüm sınavlar, sonuç açıklama tarihine bakılarak listelenecektir. Adaylar aynı zamanda ‘sınav liste’ ekranından güncelleme butonunu kullanarak AİS sisteminden sınav listesini güncelleyebilecektir. Sınav sonuç ekranından da adaylar sınav sonuç bilgilerine ulaşabilecektir.

Sonucu açıklanan yeni bir sınav olduğu takdirde, adayların sınav sonuçları, ÖSYM Mobil uygulamasını kurmuş ve sisteme giriş yapmış oldukları tüm cihazlara otomatik bildirim olarak yollanacaktır. Bu bildirim ile aday, ilgili sınav ve yerleştirme sonucunu görüntüleyebilecektir.

Uygulamanın ilk versiyonu ’Mobil Sonuç’ uygulaması olup sonraki versiyonlarda ise  ‘Duyurular’ ve ‘Bilgi Güncellemesi’ imkanı sağlanacaktır. İlk uygulama başlatıldığında adaylar, sistemde var olan sınav sonuçlarını toplu olarak görebilecekler ve ilk gelen sınav/yerleştirme sonuçlarını bu uygulamadan alabileceklerdir.

 

ÖSYM MOBİL Uygulamasının Android Versiyonunu İndir..

 

ÖSYM MOBİL Uygulamasının IOS(IPhone) Versiyonunu İndir..

 

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk