MEB ÖZEL OKULLARA TEŞVİK SONUÇLARI BELLİ OLDU

 

Özel Okullara Teşvikler açıklandı. MEB özel okullara teşvik ücretlerini açıkladı. MEB'İN özel okullar için teşvikleri belirlendi. Özel okullar için teşvik sonuçları açıklandı. Teşvik başvuru sonuçları Milli Eğitim Bakanlığınca açıklandı. Teşvik alan MEB Özel Okullar hangileridir? Teşvik yapılan özel okulların tam listesi. MEB Eğitim ve Öğretim Desteği Sonuçları

 

2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından teşvik bedeli ödenecek özel okullar açıklandı. Öğrenciler teşvik sonuçlarını, TC Kimlik Numaraları ve Doğum Tarihlerini girerek aşağıdaki adresten öğrenebilirler:

MEB Özel Okul Teşvik , Eğitim ve Öğretim Desteği Sonuçlarını Öğren

 

MEB'ten teşvik bedeli alan okulların illere göre listesini ise aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz:

MEB Teşvik, Eğitim ve Öğretim Desteği Alan Özel Okullar

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen bilgiye göre, başvuru yapan öğrencilerin tamamı destekten faydalanacak. Buna göre, okul öncesine 24 bin 342, ilkokula 54 bin 220, ortaokula 61 bin 339, ortaöğretim kurumlarına 40 bin 736 öğrenci olmak üzere başvuruda bulunan 180 bin 637 öğrencinin tümü eğitim öğretim desteği alacak. Öte yandan, eğitim öğretim desteğinden yararlanmak için başvuru yapan 4 bin 361 kurumdan 4 bin 1'inin destek alacağı belirtildi.

Okul öncesi özel kurumlara gidecek öğrencilere 2 bin 500, özel ilkokullara gidecek öğrencilere 3 bin, özel ortaokul ve liselere gideceklere yıllık 3 bin 500, temel liselere ise 3 bin lira eğitim öğretim desteği verilecek.

Aşağıda bazı illerimizin MEB tarafından teşvik verilmiş özel okullar listelerini PDF olarak indirebilirsiniz:

İstanbul İli MEB'ten teşvik verilmiş Özel Okullar

Ankara İli MEB'ten teşvik verilmiş Özel Okullar

İzmir İli MEB'ten teşvik verilmiş Özel Okullar

Antalya İli MEB'ten teşvik verilmiş Özel Okullar

Trabzon İli MEB'ten teşvik verilmiş Özel Okullar

Diyarbakır İli MEB'ten teşvik verilmiş Özel Okullar

Gaziantep İli MEB'ten teşvik verilmiş Özel Okullar

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk