MEB, BOŞ KALAN LİSE NAKİL KONTENJANLARINI AÇIKLADI

 

MEB boş kalan kontenjanlar, TEOG'ta boş kalan lise kontenjanları. MEB ortaöğretimde(lise) nakillerde boş olan kontenjan sayılarını açıkladı.2014-2015 yılı MEB liselerde boş nakil kontenjanları.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemindeki yerleştirmeler sonucu yapılan ilk lise nakil işlemlerinden sonra boş kalan nakil kontenjanlarını açıkladı.

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, boş kontenjanlar için nakiller, pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri e-Okul üzerinden yapılacak. Nakiller, haftalık periyotlarla 26 Eylül'e kadar devam edecek. Nakil işlemleri sonucu okul değişikliği yapmak isteyen öğrencilerin her hafta bu isteklerini dilekçe ile kayıtlı bulundukları okul müdürlüklerine iletebilirler.

MEB haftalık olarak açıklanacak olan boş lise kontenjanlarını e-okul sistemi üzerinden aşağıdaki bağlantıdan duyuracaktır.

MEB OKUL BOŞ KONTENJAN VE TABAN PUAN BİLGİLERİ

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk