2014 LYS SINAVA GİRİŞ BELGELERİ İNTERNETTE ERİŞİME AÇILDI

 

2014 LYS(Lisans Yerleştirme Sınavı) Giriş Belgesi. LYS giriş belgesini nasıl alırım? Üniversite sınavına giriş belgesi. LYS Sınavına girmek için gereken belgeyi almak. Sınava giriş belgesini nasıl çıkartırım?LYS Sınav yeri giriş belgesi.

 

14-15 Haziran ve 21-22 Haziran 2014 tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girecek olan üniversite adayları, sınav yerini gösteren, sınava giriş belgelerine bugün (04 Haziran 2014) saat 14:00'dan itibaren ÖSYM'nin internet sitesinden erişebilecekler.

LYS Sınavına girecek olan adaylar, sınav yeri belgelerini (sınava giriş belgelerini) elde etmek için T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile http://www.osym.gov.tr/ sitesi "Aday İşlemleri" menüsünden elde edebilirler.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada: "Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermelidir. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını ilgili LYS'de yanlarında bulundurmak zorundadır. İlgili LYS'ye ait Sınava Giriş Belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınava Giriş Belgesi sadece üzerinde belirtilen LYS için geçerli olacaktır. Bir LYS için düzenlenen belge diğer LYS'ler için kullanılamayacaktır." belirtildi.

04.06.2014 | 03:20

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk