KPSS 2014/2 Tercih Kılavuzu
Lise, Ön Lisans, Lisans için Seçilebilecek Kadro ve Pozisyonlar
Aranan Nitelikler ve Özel Koşullar

 

KPSS 2014/2 tecih kılavuzu yayında. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2014/2 tercih kılavuzunu inceleyiniz. Lisans mezunlarının tercih edbileceği kadro ve pozisyonlar, Ön lisans mezunlarının tercih edbileceği kadro ve pozisyonlar, Ortaöğretim (lise) mezunlarının tercih edbileceği kadro ve pozisyonlar. KPSS tercihlerinde özel koşullar nelerdir? KPSS tercihlerinde aranan nitelikler ve mezıniyet alan kodları...

 

Değerli kullanıcılarımız; ÖSYM'nin yayınladığı, KPSS/2 (Kamu Personeli Seçme Sınavı) sınavından sonra yapılacak olan tercih işlemleri ile ilgili tüm kılavuz ve tabloları sizler için derledik.

Aşağıdaki linklerden KPSS 2014/2 Tercih Kılavuzu; KPSS sınavına giren tüm lise, ön lisans ve lisans mezunlarının seçebileceği kadro ve pozisyonlar; Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunlarında aranan nitelikler tablosu ile alan kodları; Özel Koşullar tablosunu indirebilirsiniz.

KPSS 2014/2 Tercih Kılavuzu (Genel Bilgiler)...

KPSS 2014/2 Özel Koşullar...

KPSS 2014/2 Ortaöğretim(Lise) Mezunlarının Tercih Edebileceği Kadro ve Pozisyonlar...

KPSS 2014/2 Ön Lisans (2 Yıllık Yüksekokul, MYO) Mezunlarının Tercih Edebileceği Kadro ve Pozisyonlar...

KPSS 2014/2 Lisans (4-6 Yıllık Fakülteler) Mezunlarının Tercih Edebileceği Kadro ve Pozisyonlar...

KPSS Lisans (4-6 Yıllık Fakülteler) Mezunları İçin Aranan Nitelikler...

KPSS Ön Lisans (2 Yıllık Yüksekokul, MYO) Mezunları İçin Aranan Nitelikler...

KPSS Ortaöğretim (Lise) Mezunları İçin Aranan Nitelikler...

Ortaöğretim (Lise) Alan Mezuniyet Kodları...

Ön Lisans (2 Yıllık Yüksekokul, MYO) Programları Mezuniyet Kodları...

Lisans (4-6 Yıllık Fakülteler) Programları Mezuniyet Kodları...

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk