KPSS-2014/2
Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlara Yerleştirme Sonuçları Belli Oldu

 

KPSS-2014/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlara Yerleştirme Sonuçları açıklandı. Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme İşlemleri. KPSS 2014 2.yerleştirme sonuçlarını öğren. KPSS sınavı 2014/2 yerleştirme sonucunu öğrenme.

 

ÖSYM'nin "Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme İşlemleri (KPSS-2014/2): Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması" duyurusu http://www.osym.gov.tr/  web sitesi üzerinden 01.12.2014 tarihi itibari ile yayınlanmıştır.

Yapılan duyuruda; Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı belirtilmiştir.

Yerleştirme sonuçları 1 Aralık 2014 günü saat 17:30’dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

KPSS yerleştirme sonuçlarına ilişkin aşağıdaki sayısal veriler elde edilmiştir:

Yerleştirme Türü Tercih Yapan Aday Sayısı Kontenjan Sayısı Yerleşen Aday Sayısı Boş Kalan Kontenjan
Sayısı
ORTAÖĞRETİM 551.387 582 582 0
ÖNLİSANS 350.941 770 770 0
LİSANS 274.650 3.715 3.701 14

 

 

 

 

 

 

 

KPSS 2014/2 Yerleştirme Sonucunu Öğrenmek için Tıkla...

 

Aşağıdaki linklerden KPSS 2014/2 Sonucu Oluşan En Küçük (Taban) ve En Büyük (Tavan) Puan Tablolarına ulaşabilrsiniz:

KPSS 2014/2 Yerleştirme Sonucu Lisans En Küçük Puanlar(Taban Puan) ve En Büyük Puanlar(Tavan Puan)

KPSS 2014/2 Yerleştirme Sonucu Ön Lisans En Küçük Puanlar(Taban Puan) ve En Büyük Puanlar(Tavan Puan)

KPSS 2014/2 Yerleştirme Sonucu Ortaöğretim(Lise) En Küçük Puanlar(Taban Puan) ve En Büyük Puanlar(Tavan Puan)

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk