EKPSS 2014/2 KURA İLE YERLEŞTİRME İÇİN TERCİHLER BAŞLIYOR

 

EKPSS 2014/2 Adaylardan başvuru alınması. EKPSS 2014/2 Engelli Memur Alımı için aday tercihleri. 2014/2 EKPSS kura ile engelli memur yerleştirme için tercih işlemleri. EKPSS tercihlerii EKPSS Engelli memur alımı için tercih başvuruları alınıyor.

,

ÖSYM'nin 27 Ağustos tarihli duyurusunda, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmeliğe, 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

28 Ağustos - 8 Eylül 2014 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak olan 2014/2 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır..

Adaylar tercihlerini, 2014/2 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

ÖSYM tarfından yapılan 2014/2 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması duyurusunun tamamı için
TIKLAYINIZ...

AŞAĞIDA ÖSYM SİTESİNDEN KAYNAĞINI ALDIĞIMIZ EKPSS İLE İLGİLİ KILAVUZ, DÖKÜMAN, SORU-CEVAPLARI İLE İLGİLİİ LİNKLERİ PAYLAŞMAK İSTEDİK.

EKPSS İLE İLGİLİ YAPILAN TÜM 2014 YILI ÖSYM DUYURULARI

 

EKPSS İLE İLGİLİ KILAVUZLAR, EKPSS BAŞVURU BİLGİLERİ, GÖRME ENGELLİLER İÇİN EKPSS KILAVUZU, İŞİTME ENGELLİLER İÇİN EKPSS KILAVUZU

2014-EKPSS:Kura Usulüyle Yerleştirme İçin Başvuru Bilgileri

Görme Engelli Adaylar İçin Hazırlanan 2014 EKPSS Kılavuzu

İşitme Engelli Adaylar İçin Hazırlanan 2014 EKPSS Kılavuzu

2014-EKPSS:Başvuru Bilgileri

 

EKPSS SORU ve YANITLARI (%10)

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk