DERSHANELERİN OKUL DÖNÜŞÜMÜ PROGRAMI İÇİN KILAVUZ YAYINLANDI

 

Dershanelerin özel okula dönüştürülmesi projesi. Dershane dönüşümü için kılavuz yayında. Dershaneler özel okula nasıl dönüştürülecek? Dershane dönüşüm esasları ve kılavuzu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), dershanelerin özel okula dönüştürülmesi projesi esaslarını içeren kılavuzu yayınladı. Dershanelerin özel okula dönüşümü için başvuruları 2 Haziran 2014 tarihinde başlayacak. Başvurular "5580 Sayılı Kanun Kapsamında 14/03/2014 Tarihinde Faal Olan Dershaneler ile Öğrenci Etüt Eğitim Merkezlerinin Dönüşüm Başvuru ve Uygulama Kılavuzu"nda belirtildiği üzere 7 dönemde alınacaktır. Dönüşüm programına başvuracak dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezleri, 1 Eylül 2015'e kadar, Bakanlıkça MEBBİS'te oluşturulan Dönüşüm Programı Modülü üzerinden dönüşüm programına başvuracak.

Dönüşüm Programına başvuracak olan dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezleri, başvuru işlemlerini özellikle yayınlanan Dershaneler ile Öğrenci Etüt Eğitim Merkezlerinin Dönüşüm Başvuru ve Uygulama Kılavuzuna göre yapmaları belirtilmiştir.

KILAVUZA ERİŞMEK İÇİN

LÜTFEN TIKLAYINIZ..

01.06.2014 | 12:00

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk