2015 DGS (Dikey Geçiş) Yerleştirme Sonuçları

ÖSYM Tarafından Açıklandı

 

2015 DGS (Dikey Geçiş) Yerleştirme Sonuçları Açıklandı. Dikey geçiş yerleştirme sonucunu öğren. 2015 DGS Yerleştirme sonucunu sorgula. 2015 DGS sonuc öğrenme ekranı. Dikey geçiş sınavı yerleştirme sonuçlarını öğren. DGS tercih sonucunda nereyi kazandın? 2015 Dikey Geçiş Sınavı (DGS): Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması...

 

2015 DGS (Dikey Geçiş) için 31 Ağustos - 04 Eylül 2015 tarihleri arasında, yükseköğretim lisans programlarına dikey geçiş yapmak isteyen adaylar tercihlerini yapmışlardı. DGS yerleştirme tercihlerinin alımı sonucu,2015 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Yerleştirme Sonuçları 11 Eylül 2015 saat 15:00 itibari ile adayların bilgisine sunulmuştur.

ÖSYM tarafından yapılan duyuru aşağıdaki şekilde http://osym.gov.tr/ adresinde yer almıştır:

2015-DGS sonuçlarına göre; tercih yapan adayların yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, 11 Eylül 2015 tarihinde saat  15.00’ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.  

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir. 

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

2015 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Yerleştirme Sonucunu Öğrenmek İçin Tıkla...

 

2015-DGS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler aşağıdaki gibidir:

  • 2015-DGS Tercih Yapan Aday Sayısı : 134.704
  • 2015-DGS Kontenjan Sayısı : 31.360
  • 2015-DGS Yerleşen Aday Sayısı : 29.068
  • 2015-DGS Boş Kalan Kontenjan Sayısı : 2.292

2015-DGS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar İçin Tıkla...

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk