2014 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

 

2014 DGS sınavı sonuçları açılandı. Dikey Geçiş Sınavı Yerleştirme sonuçları belli oldu. DGS 2014 sınav yerleştirme sonucunu öğren. DGS 2014 sınav sonucunu nasıl öğrenirim? DGS sınav sonuç sorgulaması. 2014 yılı DGS yerleştirme sonuçları.

 

19 Temmuz 2014 tarihinde yapılan 2014 Dikey Geçiş Sınavının (DGS-2014) yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinde açıklandı. DGS 2014 sınavına katılan adaylar yerleştirme sonuçlarını aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirler:
2014 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Yerleştirme Sonucunu Öğren?

DGS sınavına katılan adaylar TC Kimlik Numarası / YU Numarası ve ÖSYM aday şifreleri ile yukarıdaki DGS sınav sonucu bağlantısına girerek nereye yerleştiklerini ve durumlarını öğrenebilirler.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 8-12 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

    DGS 2014 sınavına ait sayısal veriler aşağıdadır:

  • Tercih Yapan Aday Sayısı : 135.959
  • Kontenjan Sayısı : 40.490
  • Yerleşen Aday Sayısı : 36.032
  • Boş Kalan Kontenjan Sayısı : 4.458

 

2014 DGS Sonuçlarına Göre En Büyük - En Küçük Puanlar

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk