2015 Şubat Dönemi 15.000 Öğretmen Ataması Sonuçları

Öğretmen Taban (Minimum) Puanlar

 

2015 Şubat İlk Atama Sonuçları. 2015 Şubat Açıktan-Kurumlar Arası Yeniden Atama Sonuçları. 2015 Şubat Milli Sporcu Atama Sonuçları. 2015 Ocak Özür Grubu Yerdeğiştirme Sonuçları. 2015 Şubat dönemi 15000 öğretmen ataması sonuçları ve minimum taban puanlar. 2014 Şubat Atama Dönemi sonuçlarını öğren. Şubat 2015 Öğretmen Ataması Sonuçlarını sorgula. Atama sonuçlarında oluşan İlkatama Kurum Bazında Minimum Puanlar. Açıktan-Kurumlararası Yeniden Atama Alan Bazlı Minimum Puanlar. Açıktan-Kurumlararası Yeniden Atama Kurum Bazlı Minimum Puanlar.

 

MEB(Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından 2015 Şubat Döneminde açılan 15.000 öğretmen atama sonuçları ve atamalar sonucunda oluşan taban puanlar tablosu belli oldu.

40 yaş sınırı kaldırıldığı başvurularda, öğretmen atamalarında 108 branşta toplam 75 bin 962 onaylı başvuru yaptı.

Atamalara başvuran adaylar 2015 Şubat Dönemi Atama Sonuçlarını Aşağıdaki Bağlantılardan Görebilirler:

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, "açıktan ve kurumlar arası yeniden atama" ve "milli sporcuların ataması" şeklinde yapıldı. Başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda alım yapıldı.

Atamalar sonucu oluşan taban puanlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk