2015 ÖSYS Ek Yerleştirme (Ek Tercih) Sonuçları Belli Oldu

2015 Ek Yerleştirme Sonucu Sayısal Veriler

2015 Ek Yerleştirme Sonucu Oluşan

Lisans ve Ön Lisans Programları Taban Puanlar

 

2015-ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması hakkında duyuru. 2015 Ek Yerleştirme Sonucu elde edilen Sayısal Veriler. Örgün Yükseköğretim Programlarının Kontenjanları ve Yerleşen Aday Sayıları. Açıköğretim Programlarının Kontenjanları ve Yerleşen Aday Sayıları. TABLO-3. Ek Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Önlisans Programları. Tablo-4. Ek Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları. 2015 Ek Tercihler sonucunda nereye yerleştiğini öğren. Ek Yerleştirme sonucu sorgulama ekranı...

 

2015 yılı ÖSYS Ek Tercihler 17 Ağustos 2015 - 23 Ağustos 2015 tarihleri aralığında yapılmıştı. Bu tercihler sonucunda ek yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin web sitesinde duyuruldu. Adaylar, Ek Yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Ek Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 31 Ağustos-4 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Adayların kayıt olmak için, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler ile başvurmaları gerekmektedir.

2015-ÖSYS Ek Yerleştirme (Ek Tercih) Sonuçlarını Öğrenmek İçin Tıkla...

 

2015-ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

TABLO-3. Ek Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Önlisans Programları Taban Puanlar

Tablo-4. Ek Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları Taban Puanlar

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk