2014 ÖSYS Tercih Sonuçlarına Göre Sınavsız Geçişle Dolmayan 2 Yıllık Sağlık Alanındaki Bölümler

 

2014 ÖSYS Tercih Sonuçlarına Göre Sınavsız Geçişle Dolmayan 2 Yıllık Sağlık Alanındaki Bölümlere, Sağlık Meslek Liseleri dışındaki Fen, Anadolu, Düz ve her türlü  meslek lisesi mezunu öğrenciler tercih ettiklerinde yerleşmişlerdir. 

ÖSYS Tercih kılavuzunda Yerleştirme önceliği bölümü dolu olan yerler sadece ilgili Meslek Lisesi mezunu öğrencilerin sınavsız geçiş ile doldurduğu bölümler olup, bu bölümlere sınavsız geçiş dışında başka lise türlerinden (Fen, Anadolu, Düz ve her türlü meslek lisesi) öğrenci kazanamaz demektir.  Bu durumdaki yerleri sınavsız geçiş dışında kalan adayların tercih etme hakkı vardır ancak tercih eden aday büyük bir ihtimalle ilgili bölüme yerleşemeyecektir.

 

2014 ÖSYS Tercih Sonuçlarına Göre Sınavsız Geçişle Dolmayan 2 Yıllık Sağlık Alanındaki Bölümler
(İstanbul)

2014 ÖSYS Tercih Sonuçlarına Göre Sınavsız Geçişle Dolmayan 2 Yıllık Sağlık Alanındaki Bölümler
(İstanbul Dışı)

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk