Askeri Liseler Sınavına (ALS) başvurular ne zaman? Bando Astsubay Hazırlama okullarına seçme sınavı ne zaman? sorularına yanıtlar bulundu. Askeri Liselere girmek isteyen adaylar için yapılacak olan ALS (Askeri Lise Sınavı) başvuru tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı.

Askeri Lise ve Bando Astsubay Hazırlama Okulu öğrenci seçme sınavlarına başvurular 10 Şubat 2014 tarihinde başladı. Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Lise Sınavı (2014 - ALS) başvuru tarihleri 10 Şubat 2014 - 07 Mart 2014 şeklinde ÖSYM tarafından belirlendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liselere ve Bando Astsubay Hazırlama Okullarında Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (2014 - ALS) 20 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecektir. ALS sınavı saat 09:30 da başlayacak ve 120 dk. sürecektir. ALS'ye (askeri liseler için sınav) girecek adayların 8.sınıf (orta 3) ve 2014 Haziran döneminde mezun olabilmeleri gerekmektedir.

Askeri Lise Sınavına başvuru şartlari nelerdir? Askeri Liselere kimler başvurabilir? Askeri Okullar hakkında ayrıntılı bilgiler sitemizin aşağıdaki bağlantısından elde edebilirsiniz:
Askeri Okullar

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk