2014 ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) Sonbahar Dönemi Sonuçları Belli Oldu

 

2014-ALES sınavı sonuçları açıklandı, 2014 ALES sınavının sonucunu öğren, 2014 Akademik Personel ve Lisansüstü Giriş Sınavı sonuçlarını sorgula, ALES 2014 Sonbahar dönemi sınav sonucu, test kitapçığı soru ve cevapları. 2014 - ALES sınav sonucunu sorgula ve öğren...

 

23 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilen 2014-ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) Sonbahar Dönemi Sınavı sonucu ÖSYM'nin web sitesinden, 03.12.2014 tarihli "2014 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2014-ALES) Sonbahar Dönemi: Sınav Sonuçlarının Açıklanması" başlıklı duyurusu ile açıklanmıştır.

Sınav sonuçları  3 Aralık 2014 tarihinde saat  12:00’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere ve sınav sorularının %10’undan oluşturulan Temel Soru Kitapçığı’na aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

2014-ALES Sonbahar Dönemi Sınavı Sayısal Bilgileri (soru sayısı, sınava başvuran, sinava giren, sınava girmeyen, geçersiz aday sayısı, uygulanan testlere göre ortalama, satandart sapma değerleri) Aşağıda gösterilmiştir:

2014-ALES sonbahar dönemi sınav sayısal bilgiler

2014-ALES SONBAHAR DÖNEMİ SINAV SONUCUNU ÖĞREN...

2014-ALES SONBAHAR DÖNEMİ SINAVI TEST KİTAPÇIĞI (SORU-CEVAP %10'U)...

 

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk