MEB, 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI SONRASI 20 MAYIS GÜNÜ OKULLAR TATİL MI?

 

Milli Eğitim Bakanlığı okulları 20 Mayıs tatil edecek mi? 19 Mayıs günü ve sonrası okullar tatil mi? 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ertesi günü 20 Mayıs, okullara tatil ilan edilecek mi?

 

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) daha önceki yıllarda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı günü ve ertesi günü tatil ilan ederek, ilk ve ortaöğretim kademesinde eğitim ve öğretime ara veriliyordu. Ancak yeni Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre 2013 - 2014 Çalışma Takvimi değiştirildi. Bu durumda bu yıl içerisinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı günü tatil yapılacak, ancak ertesi gün olan 20 Mayıs 2014 gününde tatil verilmeyecektir.

MEB'in açıklamasına göre 20 Mayıs 2014 günü ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde tatil yapılmayıp eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam edilecektir. Bu durumda ilk ve ortaöğretim seviyesinde okumakta olan öğrenciler 20 Mayıs 2014 Salı günü okullarına devam edeceklerdir.

Genç Tercih © 2012. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Sitemiz kullanıcılara güncel bilgileri basit ve pratik bir şekilde ve hiç bir koşul getirmeden ve ücret talep etmeden sunmak için hizmet vermektedir. Bu sitede (www.genctercih.com) verilen tüm bilgiler, dokümanlar ve haberlerin azda olsa eksik, yanlış, öznel ve / veya güncel olmama ihtimalleri vardır. Siteyi kullanan herkesin bu durumların farkında olması ve nihai kararlarını verip işlemlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur. Kullanıcı ve adayların nihai kararlarında ve işlemlerinde YÖK, ÖSYM, MEB vb. resmi kurumların kaynaklarından ilk elden faydalanmaları ve bilgileri kontrol etmeleri tavsiye olunur. Site doğabilecek yanlış anlamalardan ve yanlışlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Site tüm kullanıcıların bu uyarıları okumuş olduklarını kabul eder.

MEVLANA ÇAKIRAL, televizyon kıskacında çocuk