Back to Top Anasayfa

YÖK Mobil Apple ve Android Uygulaması Kullanıcıların Hizmetine Sunuldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), cep telefonlarına uyumlu IOS ve Android işletim sistemlerinde çalışabilen "YÖK Mobil" uygulamasını hizmete sunmuştur. YÖK web sitesinde yer alan duyuru aşağıda verilmiştir.


YÖK, Android ve IOS işletim sistemlerine uygun olarak geliştirilen "YÖK Mobil" uygulamasını akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde ilk kez kullanıma sunuyor.
YÖK Mobil uygulamasını telefonlarına yükleyen kullanıcılar, "Yeni YÖK"ün kurumsal bilgilerine, duyuru ve haberlerine, akademisyen bilgilerine, Yükseköğretim Program Atlası'na, Dergi ve raporlarına, Tez Merkezi'ne, üniversitelerin yayınladığı öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadro ilanlarına, üniversitelerin iletişim bilgilerine ve konumlarına kolayca erişebilecek.

Diğer bir ifade ile her hangi bir konuda yazılan tezler, makaleler, çalışmalar, patentler, sunulan bildiriler, yani bilim dünyasının bütün çıktıları, ayrıca sadece herhangi bir fakültenin değil ülkemizin her hangi bir ilçesinde açılan meslek yüksek okuluna kayıtlı öğrenci sayılarına kadar tüm veriler artık mobil uygulama ile cepte olacak. Bu arada YÖK dergileri ve raporları da bu uygulamada yer alacak.
Ayrıca, yıllardır tartışma konusu olan kadro ilanlarının takip zorluğu da bu uygulama ile öğretim üyesi dışındaki kadrolar için aşılıyor. İstediği üniversitelerin veya bütün üniversitelerin araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi kadro ilanları kullanıcının cebine gelecek.
Bu uygulama istihdam yapan kurum ve kuruluşlar için de büyük kolaylık sağlayacak. YÖK Belge doğrulaması sayesinde, e-Devlet Kapısı'ndan alınan öğrenci ve mezun belgeleri de doğrulanabilecek.


YÖK Mobilde Neler Var?

  • YÖK’ün kurumsal bilgilerine
  • Duyurularına ve haberlerine
  • Akademisyen bilgilerine
  • Yükseköğretim program atlasına
  • YÖK dergilerine ve raporlarına
  • Tez merkezine
  • Üniversitelerin yayınladığı öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadro ilanlarına
  • Üniversitelerin iletişim bilgilerine ve konumlarına erişilebilecektir.

YÖK mobil android, apple uygulaması YÖK mobil android, apple uygulaması

YÖK Mobil uygulamasının Android versiyonunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz: