Back to Top Anasayfa

ÖSYM 2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi Açıklandı

ÖSYM'nin web sitesi http://www.osym.gov.tr 'de "2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi Açıklandı " başlıklı , 10.11.2017 tarihli duyurusunda aşağıdaki açıklamalar yer almıştır:

2018 yılında ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınavlara ilişkin ‘2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi’ne 10 Kasım 2017 günü saat 17:20’den itibaren ÖSYM’nin internet adresinden erişilebilecektir.

İşte ÖSYM'nin 2018 Yılına ait sınav tarihleri, sınav başvuru tarihleri, sınav sonuç açıklama tarihleri, kısacası "2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi" aşağıdaki gibidir:


2018 ÖSYM Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi 2018 ÖSYM Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi 2018 ÖSYM Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi

AÇIKLAMALAR

* Güncel gelişmelere göre ÖSYM Sınav Takvimi yenilenerek kamuoyuna duyurulacaktır. İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edilir.
** Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar artırımlı olarak; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.
*** Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS) ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Binalarında) yapılacaktır. Sınava başvuru tarihlerinde, ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinin kapasitesi kadar adayın başvurusu alınacaktır. Kapasite dolduğunda başvuru tarihleri tamamlanmadan başvuru sonlandırılacaktır. Kapasite dolmadığı takdirde başvuru tarihlerinin son günü saat 23.59'a kadar adayların başvuruları alınmaya devam edilecektir.
**** Sınav sonuçlarının belirtilen tarihlerde açıklanması planlanmaktadır ancak, sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sınav sonuçları açıklanacaktır.

Kaynak: http://www.osym.gov.tr/