Back to Top Anasayfa

2020 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Yerleştirme Sonuçları Belli Oldu. DGS tercih sonuçları açıklandı. DGS'de nereye yerleştiniz, hangi DGS programını kazandınız.

ÖSYM Başkanlığının, https://www.osym.gov.tr/ web sitesindeki, 07 Ekim 2020 tarihli , "2020-DGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı" başlıklı duyurusu aşağıdaki gibi yer almıştır.


25 Eylül - 02 Ekim 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı(2020-DGS) yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.


Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 07 Ekim 2020 tarihinde 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.
Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 09-13 Ekim 2020 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.
Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.
E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.
Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.


2020-DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Yerleştirme Sonuçları

2020-DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Yerleştirme Sonuçlarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

2020-DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Yerleştirme Sonuçlarını Öğren..

2020 DGS Yerleştirme: 2020 DGS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar

2020 DGS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanları, 2020 DGS yerleşen, kontenjan ve yükseköğretim programlarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

2020 DGS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanları, 2020 DGS Yerleşen, Kontenjan ve Yükseköğretim Programları - PDF

2020-DGS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

Kaynak:

http://www.osym.gov.tr