Back to Top Anasayfa

2019-2020 Yılı Ek Kontenjan, Özel Yetenek, Ara Sınıf, Yatay-Dikey Geçiş Yapanlar Vs. için Kredi Ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yurt Başvuruları Başladı

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü tarafından 24 Eylül 2019 tarihinde yayınlanan, "Ek Kontenjan, Özel Yetenek vs. ile Yerleşen Öğrenciler İçin Yurt Başvuruları Başladı" başlıklı duyurusunda, belirtilen durumdaki öğrenciler başvurularını e-Devlet üzerinden 30 Eylül 2019 tarihine kadar başvurularını yapabilirler. Duyurunun ayrıntıları http://yurtkur.gsb.gov.tr web sitesinde aşağıdaki gibi yer almıştır.


Üniversiteye ek kontenjan, özel yetenek sınavı ile yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler, ülkemize kendi imkânlarıyla gelen yabancı uyruklu öğrenciler ve yüksek lisans/doktora öğrencileri için yurt başvuruları başladı.

ÖSYM’nin sonuç açıklama ve YÖK’ün kesin kayıt tarihlerine göre belirlenen başvurular bu yıl 24-30 Eylül tarihleri arasında alınacak.

  • Başvurular için son gün 30 Eylül
  • Yurt başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak. Başvurular 30 Eylül saat 23.59’a kadar yapılabilecek.
  • Öğrenim bilgilerinin YÖK bilgi siteminden alınması sebebiyle öğrencilerin e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. Okul/bölüm bilgilerinde yanlışlık olan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzelttirmeleri gerekiyor.
  • Başvuru sırasında yaşanabilecek sorunlarla ilgili KYK’nın Kurumsal İletişim Merkezi 444 1961 ya da resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK, haftanın yedi günü 24 saat hizmet veriyor.
  • Yurt için başvuran öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, KYK tarafından 12 farklı kamu kurum ve kuruluşu nezdinde araştırılacak olup başvuru sonuçları ilerleyen günlerde kurumsal internet adresinden (http://yurtkur.gsb.gov.tr/) ve kurumsal sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı Ek kontenjanla ÖSYM tarafından bir yükseköğretim programına ilk defa yerleştirilen öğrenciler ile 7143 sayılı Kanun kapsamında aftan yararlanarak yeniden öğrenime başlayan öğrenciler,Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına ilk defa yerleştirilen öğrenciler, Lisansüstü öğrencileri (Arasınıf dahil), Yatay ve dikey geçiş yapan öğrenciler, Yurt içi ve yurt dışı değişim programına katılan ve lisans tamamlama öğrencileri yurt başvurusu için >>>

Ek Kontenjan, Özel Yetenek, Aftan Yararlanan, Lisansüstü (Arasınıflar dahil), Yatay-Dikey Geçiş Yapanlar, Değişim Programı Lisans Tamamlama Öğrencileri için KYK başvurusu

2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı Uluslararası öğrencilerin Yurt başvurusu için (Hostel Application for International Students) yurt başvurusu için >>>

2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı Uluslararası Öğrencileri için KYK başvurusu

2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı ÖSYM ve arasınıf 7. yedek yurt sonuçları açıklanmıştır. Aşağıdaki bağlantıdan kontrol ediniz.

e-Devlet kapısı ile giriş yapmak için tıklayınız ...
Kimlik bilgileri ile giriş yapmak için tıklayınız ...