Back to Top Anasayfa

2017 YGS Sınavı için Sınava Giriş Belgeleri ve Temel Kurallar

ÖSYS: Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi, 02 Mart 2017 tarihli, "2017 YGS: Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi" başlıklı DUYURUSU:

12 Mart 2017 tarihinde saat 10.00’da uygulanacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmalarısınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

Lütfen Dikkat

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda özellikle aşağıdaki hususa dikkat ediniz:

Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 09.45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

YGS Sınavı ile ilgili temel kurallar

2017 YGS ile ilgili temel kuralları içeren PDF dökümanına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz:

SINAVA GİRİŞ BELGESİNDE YER ALAN TEMEL KURALLAR >

Sınava Giriş Belgenizi Aşağıdan Edinin